Stellantis yapay zeka ile öne çıkmak istiyor

0

Stellantis yapay zeka

Stellantis yapay zeka ile araçlarını daha ön plana çıkarmak istiyor. Bu amaçla Stellantis, stratejisi ile ilgili bilgiler de paylaştı.

Stellantis yapay zeka ile araçlarını donatacak

Carmaker Stellantis yaptığı açıklamada, teknoloji yükseltmesinin 2030 yılına kadar 20 milyar Euro yıllık gelir getirmesine yardımcı olacağını umarak, yapay zeka özellikli yazılımı 14 markası genelinde 34 milyon araca yerleştirmek için bir strateji açıkladı.

CEO Carlos Tavares, internete bağlı özelliklerden ve hizmetlerden gelen ticari büyüme ile otomobil şirketini “sürdürülebilir bir mobilite teknolojisi şirketine” dönüştürecek bir stratejinin parçası olarak hareketin müjdesini verdi. Bu, navigasyonu etkinleştirmek, ödeme yapmak ve çevrimiçi ürün sipariş etmek için sesli komutları kullanmayı içeriyor.

Şirket, kısmen otomatik sürüş konusunda BMW, özelleştirilmiş kokpitler konusunda iPhone üreticisi Foxconn ve otonom sürüş çalışmalarını hafif ticari araç teslimat filolarına taşımak için Waymo ile mevcut ortaklıklarını genişletiyor.

Ford ve General Motors da benzer çevrimiçi abonelik hizmetlerinden elde edilen önemli ölçüde artan gelire güveniyor. Ancak otomobil üreticileri, film ve müzik akışı hizmetlerinden, Amazon Prime’dan ve diğerlerinden aylık tüketici harcamaları için muazzam bir rekabetle karşı karşıya.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>