Techinside Google News
Techinside Google News

Stephen Elop şimdi ne yapacak?

Nokia'nın eski CEO'su ve Microsoft'tan da henüz ayrılan Başkan Yardımcısı Stephen Elop, şimdi Microsoft için hangi şirketleri ele geçirecek?
- Advertisement -

Steve Ballmer’ın yerine Satya Nadella’nın CEO olmasıyla Microsoft’tan ayrılan Stephen Elop, bildiğiniz gibi Nokia’daki seçimleri ile şirketi zora sokmuş, daha sonra Microsoft’a Nokia’yı satın almasına ön ayak olmuştu. Bazıları tarafından Truva Atı olarak görülen isim aynı zamanda Nokia bünyesindeyken şirket içinde paylaştığı bir mesajla da uzun süre konuşulmuş, şirket olarak Android, iOS ile rekabet halinde olduklarını, Windows Phone’u seçerek kendilerinin farklı bir adım attıklarını ima etmişti.

Geçtiğimiz hafta Microsoft’taki görevinden istifa ettiğini açıklayan Stephen Elop’un şimdi büyük bir Microsoft hissedarı olarak hangi şirkete sızarak onu Microsoft için kolay bir yem haline getirebileceğine dair piyasada espirili tahminler yer alıyor. Elbette bazı şakaların ardında gerçek payı olduğunu da unutmamak lazım. Bakın, Elop hakkındaki yeni tahminler neler:

1- HTC : Kötü telefonlara iyi kameralar yerleştiren Nokia’yı iyi telefonlarla beslemek için HTC rahatlıkla satın alınabilir.

2- Twitter: Her şeyi Microsoft’a satmadan önce Bing ile anlaşma imzalatır.

3- LG: Nesnelerin İnterneti LG adı altında her şeyi Microsoft Azure platformuna bağlatır.

4- Motorola: Lenovo’nun bir parçası olan Motorola için Lenovo’yu içten fetheder. Motorola’yı Windows Phone’a zorlar.

5- Apple: CEO olur, Apple’ı direkt Microsoft’a satar.

6- Meizu: Şirketi Batı pazarına açılmak için zorlar, başarısız olur ve Microsoft’a satılmasını sağlar.

7- Spotify: Kazandığından çok kaybeden şirketi ele geçirmek için fazla bir şey yapmasına gerek yok, Spotify’ın başına geçer geçmez hissedarları kolaylıkla Micrsoft’ta satış için ikna eder.

8- Fiat Chrysler: Gizlice şirkete girer, mevcut sistemi Microsoft’un Ford Sync sistemi ile değiştirir.

9- Nokia: Finlandiya’ya döner ve Nokia için tekrar işe başlar, Nokia’dan geri kalan her şeyi satın alıp, Nokia’yı tarihten siler. Yapar mı yapar…

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir