Steve Jobs’un ailesi zeytinyağı işine giriyor

Apple’ın 1970’li yıllardaki dillere destan kuruluş hikayesinin baş aktörü Steve Jobs olmuştu. Steve Wozniak’la birlikte bir garajda başlayan hikayenin günümüzde ulaştığı nokta oldukça çarpıcı. Apple, günümüzün yüksek segmentli para makinelerinden; şirketin değerinin ne zaman 1 trilyon dolara çıkacağı bilinmiyor ama bu yolda ilerlendiği görülüyor. Steve Jobs’un hayatını erken yaşta kaybettiği dramatik tarih (5 Ekim 2011) her sene büyük bir saygıyla hatırlanıyor. Ancak Jobs’un farklı şekillerde de gündeme gelişine tanıklık edilebiliyor. İşte bunlardan biri de ailesi ile ilgili…

Steve Jobs’un 1984 yılında Kaliforniya’nın küçük şehirlerinden Town of Woodside’da satın aldığı büyük bir arazi var. 14575 m2’lik araziyle ilgili olarak ne yapılacağı açıklık kazandı. Jobs’un geride kalan eşi ve ailesinin söz konusu arazi üzerinde zeytinyağından şaraba çeşitli ürünlerin üretileceği, ayrıca hayvancılık yapılacak görkemli bir yapı inşa edileceği kaydedildi. Bunun için arazinin içindeki tarihi bir konağın da yıkılacağı belirtiliyor. Jobs ailesi, daha önce bu konak için çevre korumacıları ile uzun soluklu bir hukuk savaşından galip çıkmıştı.

Steve-Jobs

Steve Jobs’un ailesi zeytinyağının aralarında bulunduğu bir dizi tarım ve hayvancılık işine giriyor. Büyük bir gayrimenkul hamlesi olacağı aşikar. Eşi Laurene Powell Jobs’un bu konuda uzun süredir çalıştığı biliniyordu. Çeşitli hukuki mevzuatların geride bırakılması ve nihai kararın ardından tesisin inşası için çalışmalara kısa süre içinde başlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz