Steve Jobs’ın iş başvuru formu açık artırmaya çıkıyor

0

Steve Jobs iş başvuru

Teknoloji dünyasına yön veren Steve Jobs’ın iş başvuru formu gün yüzüne çıktı. 1973’te doldurulan bu form, açık artırmada satılacak.

Steve Jobs’ın iş başvuru formu satılıyor

Ünlü girişimciler ve teknolojiye yön veren isimler, birçok kişi gibi kariyerlerinin başında zorlu bir dönemde geçti. Çeşitli iş başvuruları ve ret mektupları, girişimcilerin hayat hikayelerinde aşina olduğumuz durumlar diyebiliriz.

Steve Jobs’ın 1973 yılında yaptığı iş başvuru formu, teknoloji dâhisi bu ismin tıpkı birçok kişi gibi sıfırdan yola çıktığını gösteriyor. 2018 yılında 175 bin dolara sahibini bulan iş başvuru formu, yeniden açık artırma ile satılacak. Charterfields platformunda düzenlenecek açık artırma ile satılacak olan formda, Jobs’ın o zamanki yetkinlikleri görülüyor.

Başvuru formunda Jobs’ın yalnızca bilgisayar becerisi değil, elektronik ve tasarım mühendisliği, edebi İngilizce yeteneği ön plana çıkıyor. Yani multidisipliner alandaki yetenekleriyle Jobs, aslında o zamanlar teknolojiye yön vereceğinin sinyallerini vermiş. Bu iş başvuru formundan yalnızda 3 yıl sonra ise Apple’ı kurdu.

24 Şubat – 24 Mart aralığında sürecek olan açık artırmada, Jobs’ın kariyerinin ilk adımlarından olan bu form satılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>