Steven Seagal kripto para reklam cezası aldı

0

Steven Seagal kripto para

Ünlü aktör Steven Seagal kripto para reklam cezası aldı. Mahkeme tarafında Steven Seagal’e 157 bin dolarlık para cezası kesilmiş oldu.

Steven Seagal kripto para reklamında usulsüzlük

Kripto para şirketleri, isimlerini daha fazla kişiye duyurabilmek için reklam politikalarını da genişletiyor. Bu reklamlardan sonuncusu da Bitcoiin2Gen kripto parası olmuştu.

Bitcoiin2Gen reklamında ünlü aktör Steven Seagal yer almıştı. Steven Seagal’in reklamda, Bitcoiin2Gen’in piyasaya çıkmadan satın alınması gerektiğini söylemesi, rekalmla ilgili usulsüzlük iddialarını gündeme getirmişti. Komisyon tarafından yapılan incelemeler sonrasında Seagal’a 157 bin dolar tutarında bir para cezası verildi. Seagal’ın bu cezayı ödemeyi de kabul ettiği belirtildi.

Uzun süredir Moskova’da yaşayan Seagal, bu alanda ceza alan ilk kişi değil. Daha önce usulsüz kripto para reklamları nedeniyle ünlü boksör Floyd Mayweather 600 bin dolar, DJ Khaleed ise 150 bin dolar ceza almıştı. Son dönemde artan cezalar, kripto para reklamlarında dikkat edilmesi gerektiğini de ortaya koyuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>