STFA İş Süreçlerinde SAP İle Fark Yaratıyor

0

STFA_LogoTürkiye’nin önde gelen müteahhitlik şirketi STFA, 2008 yılından beri kurumsal kaynak planlama, insan kaynakları yönetimi, e-defter, e-fatura dönüşümü, iş zekası ve CRM alanında yaptığı SAP çözümler yatırımları ile iş süreçlerinde hız ve verimlilik sağlamayı başardı.

Türkiye’de ilk SAP projesi yapan inşaat firması olan STFA, müşteri memnuniyetinin arttırılması, süreçlerin standartlaştırılması ve iyileştirilmesi hedefiyle tüm STFA Grubu genelinde SAP çözümlerini yaygınlaştırarak kullanmaya devam ediyor.

Circle- Bulutta İnsan Kaynakları

Stratejik hedeflere ulaşabilme ve sürdürülebilir büyüme için en önemli varlığın insan kaynağı olduğunu kabul eden STFA, bu sistemin, başarılı iş sonuçlarına ulaşılmasını destekleyeceğine, yetenekli ve yenilikçi çalışanların organizasyonda yer almalarını sağlayacağına, hedeflerle yönetim ve sürekli gelişim ile yüksek performans kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacağına inanarak 2014 yılı başında tüm STFA Grup şirketleri SAP’nın bulut sistemleri çözümü olan SuccessFactors’ü kullanmaya başladı. STFA çalışanları tarafından “Circle” adı verilen bu yeni nesil İnsan Kaynakları sistemi, yetenek yönetimine baz oluşturan, çalışanların beklentilerine kullanıcı dostu yapısı ile cevap veren, performans yönetimi, eğitim ve gelişim yönetimi, işe alım yönetimi, işgücü planlama vb. tüm insan kaynakları fonksiyonlarını tek çatı altında buluşturan ortak bir online platform.

Aynı zamanda kullanıcılara sosyal bir ortam yaratan Circle internet erişimi olan her yerden giriş yapılabilmesine olanak sağlıyor.

SAP yazılımları ile e-dönüşüm

STFA, belge yönetiminde standartlaşmaya giderek belge temini, belge girişi ve raporlanması gibi zaman ve işgücü gerektiren alanlarda tasarruf sağlamak amacıyla elektronik defter ve elektronik fatura çözümlerinde de SAP’yi tercih etti. Projeler SAP’nin bilgi birikimi ve dünya çapındaki destek ağı ile 1 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. STFA, satın alma, satış, depo yönetimi, finans, muhasebe, insan kaynakları gibi mali verinin oluşturduğu tüm süreçlerde verimlilik; kağıt, toner, yazıcı kullanımında da büyük tasarruf sağlıyor. STFA SAP’nin e-defter yazılımını kullanan ilk inşaat firması olarak da tarihe geçti.

STFA İnşaat, SAP CRM çözümü ile sektörde rekabet avantajı yakalıyor

STFA, SAP CRM modülünü ilk kez inşaat sektörüne uyarlayan şirket olarak pazardaki profesyonel ve kurumsal kimliğini sağlamlaştırmayı hedefliyor. Bu kapsamda şirketin binlerce çalışanının bilgiye hızlı erişebilmesi, hızlı karar alabilmesi ve hızlı aksiyona geçebilmesine imkan veren SAP CRM çözümünü hayata geçirildi.

SAP CRM modülü, müşteri ilişkileri yönetimine dair tüm bilginin dijital ortamda tek bir havuzda toplanmasını sağlayarak merkez ve diğer ülkelerdeki departmanlar arasında iletişim kopukluğunu çözüyor. Şirket böylece çalışanlar arasında daha kontrollü ve hızlı bir koordinasyon sistemi ile rekabetin yoğun olduğu inşaat sektöründe de büyük bir avantaj yakalıyor. STFA ayrıca işveren, rakip ve iş ortaklarını rollerine göre bir havuzda depolayan sistem sayesinde, tüm dünyada ilgili oldukları ihaleleri, ortaklık anlaşmalarını, projeleri ve aşamaları da eşzamanlı takip edebilme olanağına sahip oluyor. Mobil erişime açık uygulama ile kullanıcılar istedikleri her yerden istedikleri veriye ulaşabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>