Stripe 9 milyar dolar değerini gördü

0

2011’de kurulan ABD’li Fintech şirketi Stripe, sunduğu ödeme çözümleri ile online servislerde büyük ilgi görüyor. Kickstarter gibi servislerde de destek gören Stripe yeni aldığı yatırımla topla değerini 9 milyar dolar yükseltti.

İrlandalı iki kardeş tarafından kurulan Startup, daha önce Elon Musk ve Facebook’un yatırımcısı Peter Thiel tarafından da yatırım almıştı. Yeni yatırımını ise CapitalG, General Catalyst, Sequoia Capital’in de aralarında olduğu bir grup yatırımcıdan aldı.

Toplam değerde büyük sıçrama

Toplamda 150 milyon dolar yatırım alan ödeme çözümleri servisi, önceki yatırımında kazandığı 5 milyar dolarlık toplam değerden 9 milyar dolara zıplatmış oldu.

110 ülkeden kullanıcıları olan Stripe, kasasına giren parayı yeni ürünler geliştirmek, farklı startup’ları satın almak ve başka şirketlere ortak olmak için kullanıyor. Bu şekilde yeni pazarlara yayılarak sürekli büyümeyi tercih ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>