Stripe Bitcoin desteğini kaldırdı

0

9 milyar dolar değere ulaşan, son dönemlerin popüler dijital ödeme uygulamalarından Stripe, uygulama içinde Bitcoin desteğini kaldırdıklarını açıkladı.

Ödeme aracı olarak Bitcoin işe yaramıyor

Bitcoin’in yüksek komisyon bedelleri ve uzun işlem süreleri ile bu para birimiyle işlem yapmanın artık anlamsız ve zahmetli bir sürece dönüştüğünü açıklayan Stripe, uygulama içinde artık Bitcoin’e destek vermeyeceklerini duyurdu.

Bu Bitcoin için sarsıcı bir kayıp anlamına gelebilir çünkü ödeme hizmetlerini Stripe üzerinden sağlayan çok sayıda online satıcı, bu sayede ödemelerini Bitcoin olarak alabiliyorlardı. Stripe üzerinde artık Bitcoin seçeneğinin olmaması, Bitcoin cephesinde kaybedilmiş önemli bir kale olarak yorumlanıyor ve Bitcoin’deki çöküşün habercisi olarak kabul ediliyor.

Aralık ayında Valve ve Microsoft’un dijital ödemelerde Bitcoin seçeneğini kaldırmasının ardından Stripe’ın Bitcoin’e desteğini kaldırması kararı da Bitcoin’in tabutuna çakılan yeni bir çivi olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>