Studio Billion, Tarvenn’den 4,2 milyon TL değerleme ile devam yatırımı aldı

0

 Mobil oyun şirketi Studio Billion, Tarvenn Ventures’dan ikinci yatırımını aldı

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) bünyesinde yer alan girişimlerden biri olan ve 2018 yılının Aralık ayında Tarvenn’den tohum yatırım alan mobil oyun stüdyosu Studio Billion, değerlemesini 3 kat artırarak Tarvenn’den 4,2 milyon TL değerleme ile devam yatırımı aldı. 

Hyper Casual oyun kategorisinde ses getirmeye odaklandılar

Studio Billion, 2000’lerin efsane çizgi filmi Beyblade’den uyarladıkları ilk oyunları Spin Warriors İstanbul ile başta ABD, Hindistan ve Japonya olmak üzere birçok ülkede 1 milyondan fazla indirmeye ulaşmayı başardı. Devamında yayımladıkları Kelime Avcıları oyunu ile bulmaca ve kelime kategorilerinde uzun süre en popüler oyunlar listesinde yer alan mobil oyun şirketi, odak noktasını hyper casual oyunlara yöneltti. Kısa sürede geliştirdikleri Skate!, OctoJump, Egg Farmer ve Tank.io isimli 4 hyper casual oyun ile dünyanın en büyük 10’dan fazla oyun yayıncı stüdyosu ile iş birliği yapmayı başardı. Studio Billion, geliştirmiş olduğu oyunlarını yayıncı stüdyolar ile ABD pazarında test ederken, Jump Punch ve Bouncy Soccer isimli 2 hyper casual oyun daha yayımlamaya hazırlanıyor.

Hedef bir mobil oyun fabrikası haline gelmek

Üç genç girişimci tarafından İstanbul’da kurulan Studio Billion, ilk yatırımını geçtiğimiz yıl Tarvenn Ventures’dan almıştı. Geliştirdikleri oyunlar ile dünyanın çeşitli ülkelerinden milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran şirket, Tarvenn’den aldığı devam yatırımı ile ekibini daha da büyüterek oyun portföyünü genişletmeyi ve uluslararası alandaki başarılarını daha yukarıya taşımayı hedefliyor. Güçlü ekibi ile ayda en az 3 mobil oyun geliştirerek 2020 yılının sonunda portföyünde 40’tan fazla oyun bulunan bir mobil oyun fabrikası haline gelmeyi amaçlıyor.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>