Su arıtma teknolojisi için 22.6 milyon dolar!

0

Su arıtma

Su arıtma teknolojisi ile gelecek yıllarda oluşacak muhtemel su sıkıntısı için önlem alınması amaçlanıyor. Singapur, ülkenin su arıtma süreçlerini ve operasyonlarını güçlendirmeyi amaçlayan planını harekete geçiriyor.

Su arıtma teknolojisi

Ulusal su ajansı PUB, , su sağlığının sürdürülebilir olmasına yardımcı olacak uygulamaları geliştirmek için teknoloji sağlayıcıları ve araştırmacıları davet eden Requests for Proposals’ı (RFP) ilan etti. İç talebin toplam talebin yüzde 70’ini oluşturduğu ve 2060 yılına kadar ise su talebinin iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Singapur’un şu anki su ihtiyacının yüzde 40’ına varan beş yeni tesis, 2060 yılına kadar yüzde 55’e yükselecek.

Gelecekteki sistemler ve teknoloji için başkan yardımcısı Harry Seah, “Ar-Ge’ye yatırım yapmak, PUB’ın su arıtımının verimliliğini artıracak ve su tedarikimizi sürdürülebilir kılacak yenilikçi su çözümleri geliştirmesi açısından önemli. Yıllar boyunca Ar-Ge ile  birkaç umut verici teknolojiyi belirledik. Bu teknolojileri daha da geliştirmek ve ticari geçerliliğini göstermek için teknoloji sağlayıcıları ve araştırmacılarla birlikte çalışmak istiyoruz “dedi.

Artan ihtiyacı karşılamak için gerek kirli suyu arıtmak gerekse deniz suyundan içilebilir su elde edebilmek için farklı projeler üzerinde yoğunlaşılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>