Subaru elektrikli araç sektörüne giriyor

0

Subaru elektrikli araç

Subaru elektrikli araç geliştirme sürecine yönelik yeni bilgiler paylaştı. Şirketin ilk elektrikli aracı 2022 yılında piyasaya çıkacak.

Subaru elektrikli araç 2022’de geliyor

Subaru, ilk tamamen elektrikli aracının Solterra olarak adlandırılacağını açıkladı. Laitnce Güneş ve Dünya kelimelerini içeren Solterra, Subaru’nun SUV’deki tecrübesini yansıtacak.

Otomobil üreticisi, aracı Toyota ile ortaklaşa geliştirdikleri e-SUBARU tamamen elektrikli platformunu temel alarak tasarladı. Toyota elektrifikasyon uzmanlığını ortak projeye verirken, Subaru dört çekişteki tecrübesiyle projeye liderlik etti.

Bununla birlikte Toyota ayrıca bZ4X adlı modüler platforma dayalı kendi aracını da piyasaya sürecek. Ortaya çıkan tasarım ön izlemesinde aracın köşeli farlara ve LED vurgulara sahip olabileceği görülüyor.

Subaru’nun bu yıl sonuna kadar Solterra’yı tamamen piyasaya sürmesi bekleniyor. Çünkü Toyota bZ4X’i 2021 sona ermeden önce de piyasaya sürecek. Subaru’nun elektrikli aracının 2022 yılında ABD, Kanada, Çin, Avrupa ve Japonya’da satın alınabileceği tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>