Subaru tesislerini geçici olarak kapatacak

0

Subaru tesisleri

Temmuz ayında Subaru tesislerini geçici olarak kapatma kararı aldı. Subaru, ççip tedariki sorunu nedeniyle üretime ara verecek.

Subaru tesislerini çip sıkıntısı nedeniyle kapatacak

Subaru Motor yaptığı açıklamada, küresel yarı iletken kıtlığı nedeniyle Japonya’nın Yajima tesisindeki üretimi Temmuz ayında azaltacağını söyledi.

Subaru sözcüsü, “Yarı iletken sıkıntısı nedeniyle üretim ayarlamasının bir parçası” dedi. Gunma vilayetinde bulunan tesis, 16 Temmuz’da üretime ara vermiş olacak.

Suzuki Motor Corp, otomobil üreticisinin Temmuz ayında Japonya’nın Shizuoka kentindeki Kosai ve Sagara tesislerinde sırasıyla iki ve yedi gün süreyle üretimi durdurmayı düşündüğünü söyledi.

Tarihler henüz belirlenmemiş olsa da şirket sözcüsü Suzuki’nin “etkiyi en aza indirmek için ayarlamalar yapmaya devam ettiğini” belirtti. Bu kararla Subaru da çip kıtlığı nedeniyle üretimini durduran otomotiv üreticileri arasına katılıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>