Sunflower drone ev güvenliğini sağlayacak

0

Sunflower drone ev

Sunflower Labs, güvenlik sistemlerine yönelik yeni bir girişimde bulundu. Geliştirilen Sunflower drone ev güvenliğini sağlamak için tasarlandı.

Sunflower drone ev güvenliği için kullanılacak

Günümüzde akıllı ev güvenliği için birçok güvenlik kamerası ve çeşitli asistanlar mevcut. Ancak Sunflower, bu konuya dronelarla farklı bir yaklaşım kazandırmayı hedefliyor.

Sunflower Home Awareness System isimli yeni sistemle, ev güvenliğini sağlamak için drone temelli bir çalışma gerçekleştirildi. Yapay zekalı Home Awareness System drone sistemi, kullanıcıların yerlerinden hareket etmeden ev içinin ve bahçenin kontrol edilmesini sağlıyor.

Bu güvenlik önlemi için öncelikle evin bahçe ışıkları Sunflowers isimli bahçe aydınlatmalarıyla donatılıyor. Daha sonra bu aydınlatmalar herhangi bir ihlal tespit ettiğinde Bee isimli dronea uyarı veriyor. Bee, uyarıdan sonra harekete geçerek ilgili yere ulaşıyor ve etrafın kontrol edilmesini sağlıyor. Bu otonom güvenlik sisteminin satış fiyatının ise 9950 dolar olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>