Sunucu üreticisi fabrikasını Çin’den çıkarıyor

0

Tüm teknoloji firmaları Çin’e girmek için fırsat ararken, dev sunucu üreticisi Super Micro, üretimini Çin’den çıkarma kararı aldı.

Siber casusluk suçlaması

ABD istihbarat ve güvenlik birimlerinin Çin’de üretilen teknoloji ürünlerinde casus yazılım bulunabileceği uyarısının ardından özellikle internet ve ağ alt yapısının temel taşı olan sunucuları üreten Çin’li firmalara gözler çevrilmişti.

Bu şüphe altında çalışmak istemeyen Super Micro ise şimdi Çin’deki fabrikasını ülke dışına taşıyarak Çin hükumeti ile bağı olmadığını kanıtlamak istiyor.

Geçtiğimiz sene, dev bir ABD GSM operatörü, Super Micro tarafından kurulan sunucularında casus yazılım tespit ettiklerini ve bunun Çin hükumeti tarafından planlanmış fabrika çıkışlı bir siber casusluk girişimi olduğunu vurgulayarak şirketi çok zor durumda bırakmıştı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>