Techinside Google News
Techinside Google News

Supercell 213 çalışanıyla 2,3 milyar dolarlık satış yaptı

Mobil oyun pazarında Clash of Clans’ın ve Clash Royale’nin yapımcılığını üstlenen Supercell, yaptığı açıklamada satışların 2016’da 2.3 milyar dolara ulaştığını söyledi. Sadece 213 çalışanı ve piyasada sadece dört oyun ile yer alan firmanın, böylesine dar imkanlarla yüksek başarıya ulaşması dikkat çekti.

SuperData Research gibi pek çok marka tarafından yakından takip edilen marka, sürekli farklı özellikleri ile ön plana çıkarılıyor. Supercell’in başarıya ulaşmasındaki en önemli detay oyunların tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilmesi. Oyunda daha hızlı bir şekilde ilerlemek isteyen kişilerin oyun içi öğeleri gerçek parayla alabilmesi mümkün. Bu da gelirlerin artmasını sağlayan diğer bir etken

- Advertisement -

Yatırımcılar İçin Cazip Görülüyor!

Firmanın elde ettiği bu başarı, çoğu yatırımcı için de teşvik edici durumda. Öyle ki Tencent Holdings firması sadece geçen yıl içerisinde Supercell hisselerinin büyük bir bölümünü 10 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Supercell için paylaşılan rakamlarda gelirin artmasındaki en önemli etkenlerin reklamcılık harcamalarının düşük olması ve Clash Royale’in iyi bir çıkış yapması olduğu belirtildi. Pazar araştırması App Annie’ye göre, Clash Royale gibi oyunları ile marka yılın ilk beş oyunu içerisinde her zaman yer almayı başardı.

Yeni Oyunlar Gelebilir

Supercell CEO’su Ilkka Paananen verdiği demeçte, şirketin seçilen pazarlarda bu yıl yeni bir oyunu test edebileceğini söyledi. Ancak henüz net bilgiler paylaşılmadı. 2016’nın marka adına en iyi yıl olduğunu da söyleyen Paananen, 131 farklı ülkede üst sıralarda yer almalarının mutluluk verdiğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir