Sürdürülebilir bir bulut stratejisine doğru 3 adım

0

Sürdürülebilir bulut stratejisi

Yakın tarihli bir Gartner anketi, sürdürülebilirliğin CEO’ların 2022 için ilk 10 önceliği arasında yer aldığını gösteriyor.

Çevresel etkilerini azaltmaya kararlı kuruluşlar, bulut ve uç altyapıları dahil olmak üzere BT girişimlerinin sürdürülebilirliğine odaklanmalıdır.

Çoğu BT kuruluşu, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için bulut hizmeti tekliflerinin çevresel faydalarının farkındadır. Ancak çok azı bir bulut hizmeti sağlayıcısı seçerken sürdürülebilirliği kriter olarak içerir. Ancak Gartner, 2025 yılına kadar hiper ölçekli bulut sağlayıcılarının karbon emisyonu stratejilerinin bulut satın alma kararlarında ilk üç kriter olacağını tahmin ediyor.

Bulut hizmeti sağlayıcıları arasında geçiş yapmak uzun, karmaşık ve maliyetli bir süreçtir. Yanlış sürdürülebilirlik ortağına takılıp kalmamak için kuruluşların, sağlayıcıların mevcut çevresel sürdürülebilirlik çabalarını ve yol haritasını şimdi dikkatli bir şekilde analiz etmesi çok önemlidir.

1.Bulut hizmeti sağlayıcılarının sürdürülebilirlik hedeflerini tartışın

2.Evaluate energy efficiency, renewable use and resource effectiveness

3.Sera gazı emisyonları hakkında bilgi alın

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>