Süreyya Ciliv ilk 100’e girdi

1

Teknoloji ve telekomünikasyon dünyasının en güçlü isimleri, sektörün en itibarlı yayınlarından Global Telecoms Business dergisi tarafından açıklandı. 2014 yılının en güçlü 100 teknoloji insanı listesinde Türkiye’yi temsil etme gururu, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in oldu.

İngiltere merkezli Global Telecoms Business, Süreyya Ciliv’in liderliğinde Turkcell’in kendini yalnızca bir iletişim şirketi olarak değil aynı zamanda farklı ürün ve servisler sunan bir teknoloji şirketi olarak tanımladığını vurguladı. Turkcell Akademi ile milyonlara online eğitim imkanının sağlanması, Turkcell’in Türkiye’nin ilk akıllı otomobil platformunu hayata geçirmesi ve Turkcell T serisinin son akıllı telefonu T50’nin satışa sunulması derginin yer verdiği konular arasında yer aldı.

Telekomünikasyon sektörünün değişimi

2008’den bu yana her yıl yayınlanan listedeki isimler, bağımsız bir jüri tarafından seçiliyor. Turkcell CEO’su Ciliv daha önce de en etkili 100 isim arasında yer almıştı. Birinci sırayı Facebook’un kurucusu Marc Zuckerberg’in aldığı 2014 listesinde, bu yıl altyapı sağlayıcılar ve geleneksel telekom şirketlerinin yanısıra internet trafiği yaratan şirketlerin (OTT) ağırlığı dikkat çekti.Derginin editörü Alan Burkitt-Gray, listedeki değişimi, “Bu yıl jürinin tercihleri, gücün, geleneksel yöneticilerden trafik yaratan internet servis ve içerik sağlayıcılarına (OTT) geçtiğini ortaya koyuyor. Artık esas güç gerçek bir değişimin yaşanmasını sağlayan bu şirketlerin elinde”  ifadeleriyle açıkladı.

Yorumlar

  1. Avatar

    Eksi puan.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>