Sürücüsüz Byton görücüye çıktı

0

Sürücüsüz Byton

Elektrikli ve sürücüsüz Byton görücüye çıktı. Sürücüsüz Byton modeli olan K-Byte Concept, 2021 yılında satışa çıkacak. K-Byte sürücüsüz araç piyasasına oldukça iddialı bir giriş yapıyor.

Sürücüsüz Byton seviye 4 otonom özellikte

Sürücüsüz otomobillere yaptığı yatırımlar ile dikkatleri üzerine çeken Byton, yeni gözdesi K-Byte aracını resmi olarak tanıttı. CES 2018’de gerçekleştirilen tanıtımda K-Byte büyük ilgi gördü. K-Byte Concept olarak tanıtılana araç şirketin yeni isimlendirme politikasını içeriyor. Byton, SUV konseptleri için M-Byte ismini kullanıyor.

Seviye 4 otonom sürüş özelliklerine sahip olan araç, özel durumlar haricinde insan kontrolüne ihtiyaç duymuyor. Lidar sistemi bulunan araç, aracın çevresini kaydederek güvenli bir sürüş için sürekli tarama yapıyor. Ayrıca diğer kullanıcıları uyarmak için ise ek aydınlatmalara sahip.

Byton ilk etapta 2019 yılında üç farklı modelini test edecek. 2021 yılında ise yeni nesi Byton’un satışa çıkması hedefleniyor. Böylelikle seviye 4 otonom araç portföyündeki yarış daha da kızışacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>