Sürücüsüz otobüsler 2022’de hizmete başlıyor

0

Sürücüsüz otobüsler

Sürücüsüz otobüsler hakkında test çalışmalarını sıkça duyuyoruz. Artık testlerin ötesine geçilerek bu otobüsler hizmete başlıyor. Singapur’da sürücüsüz otobüsler 2022 yılında hizmete girecek.

Sürücüsüz otobüsler 2022’de

Las Vegas ve Michigan sürücüsüz otobüs denemeleri ile akıllı ulaşımın temellerini atıyor. Singapur da bu çalışmalardan geri kalmayarak 80 yolcu taşıyabilen otobüslerinde testlerini sürdürüyor. Bu otobüslerin 2022 yılına kadar üç farklı şehirde hizmete başlayacağı belirtiliyor.

Singapur dünyanın ilk akıllı şehri olma yolunda önemli gelişmelere imza atıyor. Robo-polis arabasını başlatan Singapur, sürücüsüz kamyon denemelerini sürdürmekteydi. Ayrıca son olarak Peugeot’un sürücüsüz araç testleri için de gerekli onay verdi.

Singapur bir nevi otonom araç test ve kullanım merkezi olma yolunda ilerliyor. Üstelik akıllı şehir olma politikaları sadece sürücüsüz araçlar ile de sınırlı değil. Akıllı enerji izleme, veri madenciliği ile altyapı planlaması gibi uygulamaları ile de dikkat çekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>