Sürücüsüz servis otobüsü göreve başlıyor

0

Sürücüsüz servis otobüsü

Sürücüsüz servis otobüsü FLEX, Avustralya’da hizmete başlıyor. Sürücüsüz servis otobüsü, 5 yıl boyunca yolcuların ulaşım hizmetini karşılayacak.

Sürücüsüz servis otobüsü için online randevu

Güney Avustralya’daki Tonsley İnovasyon Bölgesi’nde, kamu yollarında özerk araç testleri başlıyor. Sürücüsüz kamu elektrik servisi için beş yıllık bir anlaşmaya varılmış durumda. Navya Arma Flinders Express (FLEX) elektrik servisi, 30 km’ye varan hızlarda hizmet verecek. Ayrıca bu otobüs, 15 yolcu taşıyabilecek.

Yapılan açıklamaya göre FLEX, haftaiçi 10:00 – 14:00 saatleri arasında çalışacak. Bu servisi kullanabilmek için yolcular, internet üzerinden online randevu alabilecek.

FLEX için birçok endüstri şirketi tarafından destek sağlandı ve toplamda 4 milyon dolarlık bir yaırım alındı. Flinders Üniversitesi’ne göre, otonom elektrikli araçlar için küresel pazar 2050 yılında 7 milyar dolara ulaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>