Techinside Google News
Techinside Google News

Suudi prensler tutuklandı Twitter hisseleri düştü

- Advertisement -

Suudi Arabistan’da, Game of Thrones’u aratmayan gelişmeler yaşanırken ve tahtta hak sahibi olan prensler, tahta geçmek isteyen bir başka prensin hamlesiyle tutuklanıp öldürülürken, ülkedeki gelişmeler Twitter’ın hisse sahiplerini vurdu.

Dünyaca ünlü mikroblog servisi Twitter, Suudi prenslerin hafta sonunda tutuklanmasının ardından, haftanın ilk gününde borsada çakıldı.

Twitter’ın ortağı hapiste

Twitter’ın borsada yaşadığı değer kaybı, ABD Nasdaq endeksinde bir süredir devam eden küçük düşüşlerin üzerine şirketin büyük hissedarlarından olan Prens al-Waleed bin Talal’ın tutuklanmasıyla arttı. Prens al-Waleed bin Talal, Twitter, Apple, Facebook, Citigroup gibi batılı teknoloji ve finans şirketlerine büyük yatırımlar yapmasıyla tanınıyordu.

Toplamda 19 milyar dolarlık servete sahip olduğu belirtilen prens aynı zamanda Twitter’ın %4.71’inin de sahibi. Bu da yaklaşık 607 milyon dolarlık bir değere denk geliyor.

Ancak prensin tutuklanmasıyla şirketin hisseleri %2.1 oranında değer kaybetti ve bu düşüşün bir süre daha devam edebileceği düşünülüyor. Tutuklanan prenslerin ise yolsuzluk gibi suçlamalar nedeniyle ömür boyu hapis yatabileceği veya idama mahkum olabilecekleri vurgulanıyor. Öyle görünüyor ki bu taht oyunlarından sadece bir prens canlı çıkabilecek. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir