Suzuki geleceğin araçlarını tanıttı

0

Suzuki geleceğin araçlarını

Suzuki geleceğin araçlarını Tokyo Motor Show 2019’da sergiledi. Sergilenen iki araç, hem teknik özellikleri hem de teknik tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Suzuki geleceğin araçlarını sergiledi

Suzuki, Asya pazarında otomotiv sektöründe önemli bir paya sahip. Elektrikli ve otonom araçlarla yaşanan dönüşüme uyum sağlamak isteyen Suzuki, geleceğe yönelik yeni araç tasarımları da yapıyor. Suzuki, geleceğin araçları olarak lanse ettiği iki modelini 4 Kasım 2019’a kadar sürecek olan Tokyo Motor Show’da sergilemeye başladı.

Bu araçlardan WakuSpo isimli model, simetrik olmayan tasarımıyla dikkat çekiyor. Aracın ön kaputu çok uzunken, arka kaput daha kısa tasarlanmış. Saniyeler içinde şekilde değiştirebilen araç, stationwagon hale gelebiliyor. İç tasarımında ahşap kullanılan araçta, modern bir iç dizayn da sunuluyor.

Suzuki Hanare isimli model ise sade bir eve sahip gibi görünüyor. Tamamen otonom olarak tasarlanan aracın kontrolü, 60 inc’lik ekran ile sağlanıyor. Ayrıca çok geniş ve ferah bir yaşam alanına da sahip.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>