Swiscom veri ihlaline uğradı

0

Swiscom veri

Swiscom veri ihlali skandalı ile gündeme geldi. Açıklamaya göre Swiscom veri ihlali 800 bin kişinin bilgileri çalındı.

Swiscom veri ihlali ile müşteri bilgileri çalındı

Swiscom, 800 bin müşterinin müşteri adları, adresleri, telefon numaraları ve doğum tarihleri bilgilerinin çalındığını açıkladı. Bu veri hırsızlığının 2017 yılı ve sonrasındaki kayıtları etkilediği belirtiliyor. Avustralya kanunlarınca çalınan bu veriler, hesap bilgilerini içermediği için “hassas olmayan veri” olarak sınıflandırılıyor.

Rutin kontrol sırasında tespit edilen bu ihalilin, kim tarafından yapıldığına henüz ulaşılamadı. Ancak Swiscom hızlı bir şekilde güvenlik önlemlerinin artırdıklarını ve müşterilerin hassas verilerinin kesinlikle korunduğunu duyurdu.

Bu tip veri ihlallerinde genellikle şirket ve müşteri arasında bir bilgi karmaşası yaşaıyor. Swiscom ise SMS hizmeti başlatarak bu karmaşanın önüne geçilmesini sağlamış durumda. Müşteriler Info yazıp 444’e gönderdiğinde bilgilerinin güvende olup olmadığını öğrenebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>