Symantec ikiye bölünüyor

1

Symantec yönetim kurulu yaptığı oylamada şirketin iki farklı ve halka açık şirket olarak ikiye bölünme planını onayladı. Symantec CEO’su Michael A. Brown yaptığı açıklamada hem güvenlik hem de bilgi yönetimi alanlarında başarılı olmak için farklı stratejiler, ayrı yatırımlar ve farklı inovasyonlara ihtiyaç duyulduğunu ve iki ayrı şirketin kendi alanlarına daha iyi konsantre olacağını söyledi.

Şirketin güvenlik birimi 2014 yılında 4,2 milyar dolar gelir elde etmişti. Yeni kurulacak şirket içinde bireysel güvenlik çözümlerini, şifrelemeyi, mobil çözümleri, SSL sertifikalarını, e-posta güvenliği gibi bölümleri içinde barındıracak. Bilgi Yönetimi biriminin geliri ise 2,5 milyar dolardı ve yeni kurulacak şirkette yedekleme, arşivle, eDiscovery, alan yönetimi gibi çözümler yer alacak.

Güvenlik şirketinin CEO’su Michael A. Brown olurken bilgi yönetimi şirketinin CEO’luğunu Quantum eski başkanı John Gannon üstlenecek. Bildirinin ardından Symantec hisseleri ufak bir artışla 23,65 dolardan işlem görmeye başladı.

Yorumlar

  1. Avatar

    Eksi puan. Şirket bölünmeleri sanılanın aksine istenen başarıyı getiremeyecektir. Kullanıcı yüzdeleri ve ürün satış gamı başarısı -her kritize ve yaklaşıma rağmen- halen bir numaralı etken olarak duruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>