T IoT ile yolcular korunacak

0

T IoT

Mobilite platformu Spoke , bisikletçiler gibi savunmasız yol kullanıcılarını (VRU’lar) korumak için T -Mobile ve Deutsche Telekom’un T IoT’sini kullanacağını duyurdu.

Spoke, bisiklet gibi araçları IoT’ye bağlayarak ve hücresel araçtan her şeye (C-V2X) teknolojisini kullanan sürücülere varlıkları hakkında daha fazla farkındalık sağlayarak VRU’ları korumayı amaçlıyor.

T-Mobile Business Group Strateji, Ürün ve Çözüm Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Mishka Dehghan: “Spoke, bu yılın başlarında T IoT’yi piyasaya sürdüğümüzde tam olarak aklımızda olan müşteri, yenilik ve küresel uygulama türüdür. Spoke, küresel iyilik için IoT ve 5G’den yararlanmak istiyor ve IoT ile dünya çapındaki tüm bağlantılarını yönetmek için tek bir ekibe ve çözüme sahip olacaklar” diyor.

Spoke, büyük ortaklıklar imzalama yolunda ilerliyor. Geçen yıl şirket, Qualcomm ve Amazon Web Services ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. Bu yıl Spoke, V2X bağlantı devi Commsignia ile ortaklık kurdu. Bu arada Audi, araçlarını bisikletçilerden ve diğer VRU’lardan haberdar etmek için Spoke’un platformunu entegre etmeye çalıştığını duyurdu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>