T-Mobile ve Sprint birleşmesi durdu

0

T-Mobile ve Sprint

Geçtiğimiz günlerde T-Mobile ve Sprint birleşmeye yönelik adımlar atmıştı. Ancak SoftBank ve Deutsche Telekom’un bu konuda anlaşmaya varamadığı bildirildi.

T-Mobile ve Sprint birleşmesi durdu

Rakip kablosuz taşıyıcılar T-Mobile ve Sprint birleşmiş şirkette hangi tarafın çoğunluk sahibi olacağına karar veremedikleri ve birleşme görüşmelerini sona erdirdiği bildirildi. SoftBank’a ait Sprint ve Deutsche Telekom destekli T-Mobile, her iki operatörü de çoğunluk sahibi olarak bırakacak hisse senedi için birleşmeye ilişkin aktif görüşmelerde bulunmuştu.

Ancak SoftBank yönetim kurulu raporlarında birleşik şirkette çoğunluk kontrolünden vazgeçilemeyeceği bildirildi ve görüşmelerin feshedilmesi yönünde karar alındı. İki şirket 2014 yılında da birleşmeye yönelik adımlar atmış ancak yine pürüzler nedeniyle görümeler askıya alınmıştı. Sürekli etkileşimde olan bu iki şirketin yakın gelecekte tekrar birleşmeye gitme kararı alıp almayacağı merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>