TAB Gıda borsaya açılacak

0

Uluslararası en büyük Burger King bayisini kontrol eden Türk şirket TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz konusunda hazırlıklara başladı.

Burger King’i Çin’de yönetme hakkına da sahip olan TAB Gıda, potansiyel bir halka arz veya satış konusunda Moelis & Co. ile birlikte iş birliği içerisinde. TAB Gıda tarafından halka arz konusunda bir kararın verilmesi halinde 2 milyar doların üzerinde bir değerin oluşabileceği belirtiliyor. Üstelik geçtiğimiz dönemlerde 150 milyon dolarlık bir yatırım alarak bu alanda gücünü daha da arttırmayı başaran TAB Gıda, halka arz ile birlikte gücünü arttırabilir potansiyelde.

TAB Gıda, Burger King’in Türkiye genelindeki 600’e yakın satış noktasına ve Popeyes, Sbarro ve Arby’s gibi markaların da bayiliklerini satıyor.

Bugün gündemde en çok konuşulan konular arasında yer alan halka arz noktasında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat firmanın özellikle Moelis & Co ile yakın temas halinde olması ve yurtdışındaki iş ortaklarının da bu konuda önemli bilgileri basın ile paylaşması TAB Gıda için önemli bir dönemin başlayacağına işaret ediyor.

Kısaca TAB Gıda

1995 yılından itibaren özelikle Burger King ile birlikte Türkiye’de büyüme gösteren firma, 2015 yılında sektördeki 20. Yılını kutladı. Şu anda Türkiye’de 70 farklı ilde faaliyet gösteren firma, 600’ü aşkın restoranı ve 15 bine yakın çalışanı ile hizmet veriyor.  Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu, Genel Müdür Caner Dikici ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Seçil Kurdoğlu firmada etkin bir rol oynuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>