Taboola içerik portföyü için satın alım yaptı

0

Taboola içerik portföyü

Taboola içerik portföyünü büyütmek için Connexity’i satın aldığını duyurdu. 800 milyon dolarlık bu satın alma Taboola için yeni fırsatlar yaratacak.

Taboola içerik portföyünü genişletecek

İçerik keşif ve tavsiye şirketi Taboola yaptığı açıklamada, Connexity’yi 800 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Anlaşma, Taboola’nın önerilerini yeni içerik türleriyle genişletmesine ve yeni segmentlere girmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

2007 yılında kurulan New York merkezli Taboola, içeriklerinden para kazanmak isteyen web siteleri ve uygulamalar için bir pazarlama ve gelir artırıcı hizmet sunuyor. Şirket, günde 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan 13.000’den fazla yayıncıya hizmet veriyor.

Connexity ise yayıncıların perakende ürün tekliflerini web sitelerine entegre etmelerini sağlayan bir platform işletiyor. Ayrıca, bağlı kuruluş bağlantıları, yayın içi reklamcılık ve alışveriş arama reklamları gibi çok sayıda başka para kazanma aracı sunuyor.

Taboola, teknolojisini Connexity’nin 750 milyondan fazla ürün teklifi içeren perakende endeksiyle birleştirerek, editoryal içeriği ürün önerilerine bağlayan reklam verenlere ve yayıncılara yönelik yeni bir öneri türü başlatabileceğini söyledi. Taboola CEO’su Adam Singolda, “Sosyal ticaretin yükselişi, içeriğin yanı sıra ticaretin değerini kanıtlıyor ve Connexity ile Taboola, bu değeri açık ağa getirmeye hazır” dedi. E-ticaretin açık ağın geleceği olduğunu söyleyen Singolda, Taboola ve Connexity’nin teknolojilerini birleştirmek, duvarlarla çevrili bahçelere bir alternatif yaratmada bir adım öne çıkıyor ifadelerine yer verdi.

Taboola, Connexity’nin 2019’da 151 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtti. 2020 yılında elde edilen gelirin ise 172 milyon dolar olduğu belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>