TAE Technologies yatırım topladı

0

TAE Technologies yatırım

Google destekli TAE Technologies yatırım topladı. 280 milyon dolarlık yeni yatırım, TAE Technologies’in planları için kullanılacak.

TAE Technologies yatırım almayı başardı

Nükleer füzyondan enerji üretmek için Kaliforniya merkezli bir firma teknoloji şirketi olan TAE Technologies yaptığı açıklamada, Google ve New Enterprise Associates dahil olmak üzere yeni ve mevcut yatırımcılardan 280 milyon dolar topladığını açıkladı.

Son değerlemesini açıklamayan şirket, veri platformu PitchBook’a göre Mayıs 2019’da fon topladıktan sonra 2.6 milyar dolar değerlendi. TAE, en son finansman da dahil olmak üzere bugüne kadar 880 milyon dolar toplamış oldu.

Şirket, yeni sermayenin çoğunlukla daha fazla füzyon çalışması ve yeni bir reaktör ölçekli tesis için kullanılacağını söyledi.

1998’de kurulan ve daha önce Tri Alpha Energy olarak bilinen TAE Technologies, gizlilik içinde çalıştı. Daha sonra ise Venrock, Charles Schwab ve Kuveyt Yatırım Otoritesi dahil olmak üzere yatırımcıların ilgisini çekti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>