Taksilerde tablet dönemi başlıyor!

0

Taksilerde tablet

New York’taki taksilerde tablet dönemi başlıyor. Taksilerde tablet kullanımının, düşüş yaşayan tablet piyasasını yeniden hareketlendireceği tahmin ediliyor.

Taksilerde tablet ile dijital deneyim yaşanacak

Cep telefonu piyasasında yaşanan gelişmeler ve profesyonel işlerin yürütülmesini sağlayan bilgisayarlar ile tablet piyasası zor dönemler yaşıyor. Son yıllarda küçülme gösteren tablet sektöründe, artık eskisi kadar yeni model tanıtımı da yapılmıyor. Ancak New York’ta taksiciler için başlatılan yeni bir girişim bu sektörün yeniden canlanmasını sağlayabilir. Taksiciler için alınan yeni bir karar göre taksi içinde tabletler kullanılacak.

Kullanılacak olan tabletlerin, sürüş konforunu artırması ve müşterilere dijital bir deneyim yaşatması hedefleniyor. Taksi sürücüleri tabletleri, navigasyon ve yol durumu bilgisi almak için kullanabilecek. Ayrıca bizdeki taksimetre benzeri sistem de bu tabletlerde kullanılacak. Sürücüler, karşılaştıkları acil durumlarda tablet üzerinde iletişim sağlayabilecek.

Müşteriler için ise haber ve benzeri içerikleri sunabilmek için medya kuruluşları ile ortaklık yapılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>