Tam elektrikli araç tasarımları için yeni öneri

0

Tam elektrikli araç

Volvo EMEA bölge başkanı, tam elektrikli araç tasarımları için yeni öneride bulundu. Bu araçlarda tasarımın optimize edilmesi gerektiğini söyledi.

Tam elektrikli araç tasarımları değişecek mi?

Günümüzde araç teknolojileri önemli bir dönüşüme uğrarken, bu araçların tasarımlarında pek de bir değişiklik olmuyor diyebiliriz. Volvo, bu konuda farklı bir öneriyle geliyor.

Volvo EMEA bölge yöneticisi Bjorn Annwall, elektrikli araçların tasarımları hakkında konuştu. Anwall, özellikle de SUV modellerin tasarımı konusunda aerodinamik açıdan değişikliklerin yapılması gerektiğini söyledi. Annwall’a göre işlevsellik ve menzil arasında dengeyi kurabilmek ve tüketici cazibesini çekebilmek gerekiyor. Anwall, özellikle de bu araçların aerodinamiğinde diğer araçlardan daha farklı bir yol izlenmesi gerektiğini söylüyor.

Eğer araç tasarımlarında değişiklik yapılırsa, elektrikli araçlar uzun vadede daha hızlı tasarıma ulaşabilir ve daha uzun menzile sahip olabilir. Ayrıca Anwall, şu an piyasadaki hibrit araçların geçiş döneminde kullanıldığını ve bunun ne kadar süreceğinin önemli olduğunu söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>