Tarihi eser Bitcoin ile alınabilecek

0

Tarihi eser Bitcoin

Rönesans döneminden kalma bir tarihi eser Bitcoin ile satın alınabilecek. Açık artırmada hem Bitcoin hem de euro biriminden fiyat teklif edilebilecek.

Açık artırmada tarihi eser Bitcoin ile teklif alacak

Rönesans döneminden kalma çok eski bir konak, açık artırma ile satışa çıkıyor. 17 metrekarelik bu konağı ilginç kılan, tarihi özelliklerinin yanı sıra açık artırmada kullanılacak olan yöntem. 16. yüzyılda Giacomo Della Porta ve Girolamo Rainaldi isimli mimarlar tarafından yapılan bu konak, Bitcoin ile satın alınabilecek. Müzayedede konak için satış başlangıç fiyatının ı 38 milyon euro (yaklaşık 7200 BTC) olacağı belirtiliyor.

4 katı, 11 yatak odası, 15 banyosu ve 1 tiyatro salonu bulunan konak, bundan birkaç ay önce çok daha az sayıda BTC ile bu konak satın alınabiliyordu. Elbette 28 Haziran’da yapılacak ola müzayedede BTC’in o günkü değeri de bu satın almayı etkileyecek. Ancak bir tarihi eser satın alabilmek için en yeni para biriminin kullanılacak olması, kripto paraların geleceği konusuna güven veren bir adım oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>