Tarihi santral madencilik tesisi olacak

0

Tarihi santral madencilik tesisi

ABD’de bulunan Rainbow isimli tarihi santral madencilik tesisi olarak faaliyet gösterecek. Kripto para madenciliği önerisi, santrali yıkılmaktan son anda kurtardı.

Tarihi santral madencilik tesisi olarak faaliyet gösterecek

Kripto para madenciliğinde harcanan elektrik enerjisi, hükümetlerin artık bu konuda daha kararlı adımlar atmasına neden oluyor. Genellikle madencilik tesisleri şehirlerden uzak ve elektrik santrallerine yakın bölgelere kuruluyor. Ayrıca eski ve tarihi santraller de madencilik tesisine dönüştürülebiliyor.

ABD’de bulunan Rainbow isimli 110 yıllık santral için işlevini yitirdiği ve görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle yıkılma kararı verilmişti. Ancak Federal Enerji Düzenleme Komisyonu’na bu santralin kripto para madencilik faaliyetleri için kullanılabileceğine yönelik bir başvuru yapılmıştı.

FERC yaptığı incelemeler sonucunda santralinde 365 gün boyunca günde 24 saat madencilik faaliyetleri için kullanılabileceğini duyurdu. Böylelikle 2013 yılında devre dışı kalan santral yıkılmak yerine, kripto para madenciliği için değerlendirilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>