Techinside Google News
Techinside Google News

Tarımda blockchain kullanılıyor

Alipay ve Ant Financial tarımda blockchain kullandıklarını duyurdu. Tarımda blockchain kullanımıyla ürün takibinin daha kolay ve güvenli hedefleniyor.
- Advertisement -

Alipay ve Ant Financial tarımda blockchain kullanmaya başladıklarını duyurdu. Tarımda blockchain kullanımıyla ürün takibinin daha kolay ve güvenli hedefleniyor.

Tarımda blockchain ile ürün takibi

400 milyon kullanıcıya hitap eden teknoloji şirketi Alipay’ın liderliğinde yeni bir blockchain projesi başlatıldı. Çin’in Wuchang bölgesinde başlatılan projeyle üretilen pirinçlerin takip edilmesi hedefleniyor. Böylelikle Çin’de ve dünyada meşhur olan Wuchang pirincinin taklitlerinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Alipay tarafından yayınlanan duyuruda, pirinçlerin teslimat süresinin kısaltılacağına vurgu yapıldı. Wuchang pirincinin teslimat süresi 3-7 gün sürerken, blockchain ile bu 2 gün hatta daha kısa bir sürede gerçekleştirilebilecek.

Çin hükümeti kripto para piyasasına karşı oldukça sert bir tutum takınarak yasaklar uyguluyor. Ancak blockchain teknolojisini gerek özel gerekse kamu kuruluşlarında kullanmak için girişimlerde bulunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir