Tarımda dijital dönüşüm zamanı (Video)

0

Dijital çağ tarımı da elden geçiriyor. Dijital tarımcılığı her geçen gün daha sık duymaya başlıyoruz. Biz de tarımda dijital dönüşümü anlatan Bin Çiftçi Bin Bereket projesini birinci ağızdan dinlemek için mikrofonlarımızı Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Ediz Aksoy’a uzattık. Tarımda dijital dönüşüm ne anlama geliyor? Aksoy’dan dinledik.

Dijital dönüşümü sağlamak için gerçekleştirilen proje ile ilgili detayları birinci ağızdan aldığımız videomuzda, dijital çağın tarıma nasıl dokunduğunu da dinliyoruz.

Dilerseniz sizleri Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Ediz Aksoy ile yaptığımız röportajla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Tarımda dijital dönüşüm

Çiftçilerin refahını artırmak için geliştirilen Bin Çiftçi Bin Bereket projesi, büyük resme baktığımızda çiftçilerle birlikte ülkedeki refahı artırmayı hedefliyor. Bin çiftçi ile başlayan proje, Türkiye’nin 6 şehrinde faaliyet gösteriyor. Verilen dijital imkanlarla tarımdaki verimliliği artırmayı hedefleyen proje, şimdilik mısır çiftçileri ile üretiliyor. Pilot uygulama ilerleyen aşamada çok daha geniş kitleye yayılacak ve genişleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>