Tasarımcı Scott Croyle Apple Beats üzerinde çalışıyor

0

Scott Croyle Apple

Eski HTC tasarımcısı Scott Croyle’ın Apple’da Beats üzerinde çalıştığı bildirildi. Croyle, teknoloji ürünleri tasarımında lider isimlerden biri.

Croyle Apple Beats için çalışıyor

Apple geçen yıl eski HTC tasarım şefi Scott Croyle’ı ekibine kattığını duyurmuştu. Ancak Croyle’ın katılması, büyük bir belirsizlik getirmişti ve hangi projede çalışacağı bilinmiyordu.

Tasarım firması Ammunition, Beats ürünleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ancak Croyle, stüdyo ile Beats arasında yer alıyor. Yeni Beats tasarımı çalışmalarında yer aldığı belirtilen Croyle’ın, diğer şirketlerin ses ürünlerini incelediği vurgulandı.

Croyle, Apple’a geçmeden önce Android ürünlerinde 10 yıldan uzun süre çalıştı. Öncesinde, bulut odaklı Nextbit Robin akıllı telefonunda çalışan Croyle, HTC One M7 ve M8 gibi cihazlar için de görev yapmıştı. Razer Nextbit’i satın aldıktan birkaç ay sonra Croyle, neredeyse üç yıl kaldığı Attic adlı bir stüdyoya geçiş yapmıştı. Croyle Nisan 2020’de ise Apple’a yönetmen olarak katılım sağladı. Eski Beats başkanı Luke Wood, Apple’ın Croyle’ı işe aldığı sırada görevinden istifa etti. Böylelikle süreç Croyle aktarılmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>