Tata Motors elektrikli araçlara yatırım yapacak

0

Tata Motors elektrikli araç

Tata Motors elektrikli araçlara yatırım planını paylaştı. Bunun için Tata Motors 2 milyar doların üzerinde yatırım ayırdı.

Tata Motors elektrikli araçlara yatırım stratejini duyurdu

Tata Motors, önümüzdeki 5 yıl içinde elektrikli otomobil (EV) girişimine 2 milyar doların üzerinde yatırım yapacak. Hükümet yaptığı açıklamada, Hintli otomobil üreticisinin TPG’den fon topladığını duyurdu.

Tata, TPG ve ADQ’nun yeni elektrikli kuruluşu içinde yüzde 11 ila 15 arasında bir değere sahip olacağını ve buna yaklaşık 9.1 milyar dolar değer vereceğini belirtti. Bi

Tata Motors’un binek otomobilleri işletmesi başkanı Shailesh Chandra, verdiği demeçte, “Amaç, pazardaki elektrikli otomobil fiyatlarına liderlik etmek,” dedi.

General Motors, Volkswagen ve Toyota Motor’a eş değer dünya otomobil üreticileri on milyarlarca dolar harcarken, Hintli bir otomobil üreticisinin net mobiliteyi zorlamak için yaptığı başlıca bu fon kritik bir öneme sahip diyebiliriz. Elektrikli araçların benimsenmesini hızlandırmak ve ayrıca Çin’in sektördeki hakimiyetine karşı koymak da Tata’nın hedefleri arasında yer alıyor.

Ayrıca, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc Hindistan’da otomobillerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve elektrikli araçlardaki ithalat vergilerini azaltmak için hükümete lobi yapıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>