Taylor Swift şarkıları, trafik tabelalarında kullanıldı

0

Taylor Swift’in şarkı sözleri Birleşik Devletler’de lowa şehir yolunda hayat kurtarmak için kullanılıyor. Çevredeki çeşitli otoyol uyarı tabelalarında Swift’in yeni şarkısı “Look What You Made Me Do” sözlerine atıfta bulunarak değiştirilmiş sözler kullanılıyor.

2013 yılında başlatılan “Sıfır Ölüm” girişiminin bir parçası olarak, etraftaki 70 yol işareti üzerinde “Message Monday” serisi kapsamında Swift’in şarkı sözlerine atıfta bulunarak uyarılarda bulunuldu. Her Pazartesi güncellenecek olan mesajların, 2016’da 404 kişinin hayatını kaybettiği tehlikeli otoyolda, kazaları azaltması hedefleniyor. 2007 yılı Ekim ayı itibariyle bu yolda 246 kişi hayatını kaybetti.

Yıl içinde ölen kişi sayısının belirtildiği trafik uyarısında TaylorSwift’e atıfta bulunarak “Old Taylor can’t come to the phone, “She’s driving.” sözlerine yer verildi. Ayrıca sürücüler de Pazartesi mesajları için önerilerde bulunabiliyor.

Burak Kesayak

Dijital medya yazarı. Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti başlıca ilgi alanlarını oluşturuyor.

Yorumunuzu yazın