TBV ve İBB’den deprem hackathonu

0

Hackathon İstanbul’da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini çözmek amacıyla düzenleniyor

Türkiye Bilişim Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini (mağdurla yakın arasındaki, mağdurla kurtarma ekipleri arasındaki vb.) çözmek amacıyla fikir ve projelerin yarışacağı “Deprem Hackathonu” düzenliyor.

15 takım 48 saat süreyle yarışacak

13-15 Mart’ta  düzenlenecek yarışmaya katılacak 15 takım, 48 saat boyunca makine öğrenmesi, yapay zekâ, büyük veri, blockchain ve nesnelerin interneti gibi yeni teknolojileri kullanarak inovatif çözümler geliştirmeye çalışacak. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının, deprem bilimcilerinin, yazılım ve veri bilimi uzmanlarının jüri üyesi olacağı etkinlikte ilk üçe giren takımlara ödüller verilecek. Hackathona son başvuru 20 Şubat olarak açıklandı. 

Bir Türkiye Bilişim Vakfı oluşumu olan Başlangıç Noktası koordinasyonunda düzenlenen yarışma hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://depremhackathonu.ibb.istanbul/ adresi ziyaret edilebilir. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>