TCS dijital servis talebinde artış bildirdi

0

TCS dijital servis

Hindistan merkezli küresel yazılım ihracatçısı TCS 2021 dördüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı. TCS dijital servis talebinde artış yaşandığını açıkladı.

TCS dijital servis talebinde yüzde 12,3 artış olduğunu duyurdu

Hindistan’ın en iyi yazılım hizmetleri ihracatçısı Tata Consultancy Services, perakendeden medya işletmelerine kadar müşterilerin dijital hizmetlere yönelik talebinin artmasıyla çeyrek dönemlik kârında yüzde 12,3 artış bildirdi.

Mumbai merkezli TCS Refinitiv verilerine göre, 31 Aralık’a kadar olan üç ayda 97.69 milyar rupi (1.32 milyar dolar) konsolide net kar bildirdi. Analistlerin ortalama 98.44 milyar rupi tahmininin biraz altında kaldı.

TCS yaptığı açıklamada, çeyrekte müşterilerin uzun vadeli büyüme için teknolojiye yatırım yaptığını belirtti. Büyümenin bulut, siber güvenlik, danışmanlık ve hizmet entegrasyonu, “nesnelerin interneti” ve dijital mühendislik dahil tüm hizmetlerde gerçekleştiğini söyledi.

TCS, çeyrekte yazılım hizmetlerine 100 milyon dolardan fazla harcama yapan 10 yeni müşteri eklediğini belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>