Techinside Google News
Techinside Google News

Dolandırıcılığı önlemek için büyük girişim: Tech Against Scams

Tech Against Scams grubun üyeleri, dolandırıcılık faaliyetlerine karşı ortak hareket edecek
- Advertisement -

Match Group, Meta, Coinbase ve daha fazlası dolandırıcılığa karşı koalisyon oluşturuyor. Tech Against Scams üyeleri, çevrimiçi dolandırıcılığın belirlenmesi ve önlenmesi konusunda işbirliği yapacak.

Dolandırıcılık internetin her yerinde ve yapay zeka durumu daha da kötüleştiriyor. İnanılmaz boyuta ulaşa dolandırıcılık için önlemler de farklılaşıyor. Artık Match Group, Meta ve Coinbase gibi şirketler, çevrimiçi dolandırıcılığı ve finansal dolandırıcılıkları önlemek için işbirliğine odaklanan yeni bir koalisyon olan Tech Against Scams’ı başlatıyor. Dolandırıcıların kullandığı araçlara karşı harekete geçmenin, tüketicileri eğitip korumanın ve hızla gelişen finansal dolandırıcılıkları engellemenin yolları üzerinde işbirliği yapılacak.

Tech Against dolandırıcılık önlemleri

Hinge ve Tinder’ın sahibi olan Meta , Coinbase ve Match Group, bu konuyla ilgili ilk olarak geçen yaz güçlerini birleştirdi ancak şimdi Global Anti-Scam Organizasyonunun yanı sıra ek dijital, sosyal medya ve kripto şirketleriyle birlikte çalışıyorlar. Bu koalisyonun ana odak noktalarından biri, bir dolandırıcının, hem romantik hem de doğası gereği doğası gereği dijital ilişkilere güvenerek giderek daha fazla para vermesi için birini kandırdığı bir tür dolandırıcılık olan domuz kesme dolandırıcılığı olarak tanımlanıyor.

Tech Against, tehditlerin ve en iyi uygulamaların daha kapsamlı bir resmini elde etmek için her üyenin yaşadığı internetin farklı erişim noktalarından da yararlanacak. Match Group’un Güven ve Güvenlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Yoel Roth: “Sektörlerdeki teknoloji şirketlerinin birbirleriyle işbirliği yapması, suç faaliyetlerini önlemek için çok önemli ve sonuçta çevrimiçi platformların çeşitli mali suç türlerinin önünde kalmasına ve bunlara etkili çözümler geliştirmesine yardımcı oluyor” dedi. Yaptığı açıklamada: “Dolandırıcıların insanları dolandırmasını zorlaştırmak için çalışırken, aynı zamanda dolandırıcılık ve dolandırıcılık olaylarını daha hızlı engellemek ve insanlara ihtiyaç duydukları destek ve kaynakları sağlamak için yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dolandırıcılık için kurulan bu konsorsiyum, şirketlerin ortak hareket edebilmesiyle önemli bir farklılık içeriyor. Böylelikle şirketler daha esnek ve hızlı aksiyon alabilecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir