Technopc, kamuya özel çözümler geliştiriyor

0

Günümüzde bilgisayar üreticileri dikkat çekici yenilikler ile karşımıza çıkıyor olsa da, genel anlamda soğutma ve tasarımın dışında büyük bir inovasyon göremiyoruz. Bilgisayarların neredeyse tamamı belirli bir çerçeve dahilinde üretilirken, söz konusu kamu ihtiyaçları olduğunda işler değişiyor.

Kamu sektöründe, hizmetlerin aksamaması için sorun yaşama ihtimalinin minimum seviyeye indirilmesi gerekiyor. Son kullanıcı için büyük olarak görülmeyen bir sorun, kamu tarafında aksaklığa neden olduğunda ciddi bir krize dönüşebiliyor.

Technopc’den kamu ihtiyaçlarını karşılayan çözümler

Bu kapsamda Technopc, perakende, eğitim, sağlık, savunma, finans, kamu, üretim ve telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce kurumsal markaya, kamuya ve son kullanıcılara 25 yıldır teknolojik ürün çözümleri üretiyor.

Kamu için üretim yapacak şirketlerin belli kriterleri karşılaması gerekiyor. Bilim ve Sanayi Bakanlığı onaylı tasarım merkezi ile tüm bu ihtiyaçlaro karşılayabilen ve özel çözümler sunan şirket, Türkiye’nin en kapsamlı sağlık yatırımlarından Şehir Hastaneleri’nde büyük rol oynadı.

Türkiye’nin 9 büyük şehir hastanesi projesinde geliştirdiği teknolojik, medikal ürün ve çözümleri aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Bu hastanelerde Doktor/Banko Bilgisayarları, Medikal Tabletler, Medikal AIO Serisi, Bilgilendirme Ekranları, Medikal İlaç Dağıtım, Mobil/Medikal İş İstasyonu, Kan Alma/Pendant Serisi, Medikal El Terminali Serisi ve Hasta Başı Ekran Serisi ürünleri kullanılıyor.

Eğitim tarafında ise Öğrenci ve Öğretmen Tableti Serisi, Sanallaştırma Çözümleri Serisi, Akıllı Tahta ve Kürsü PC Serisi, Bilgilendirme Ekranları Serisi, AIO PC Serisi, Mini PC Serisi, STORAGE ve SUNUCU çözümleri yer alıyor. Türkiye’de 100’den fazla üniversitede Technopc’nin geliştirdiği bu ürünler kullanılıyor.

Tüm bunlara ek olarak finansal alanda da çözümler üreten markanın ürün portföyü arasında Para Taşıma/Araç Takip 4G GPRS Serisi, Bilgilendirme Ekranları Serisi, Sıramatik, Anket Sistemleri, AIO Serisi, Mini PC Serisi, Kiosklar, Çağrı Merkezi Çözümleri, NVR Serisi, Dijital imza Tabletleri ve Rugged Tablet Serisi yer almakta. Bu çözümler sayesinde müşteri iletişimi, geri bildirim alma, araçların güvenli bir şekilde uzaktan takip edilebilmesi kolaylaşıyor.

İstanbul 3. havalimanı projesinde yer alıyor

Technopc kurucu ortağı Murat Yücel, teknoloji donanımında 25 yıllık deneyime sahip olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Technopc olarak bizler Bilim Sanayi Bakanlığının Tasarım Merkeziyiz. Bu sayede bünyemizde bulunan mühendisler ile birlikte hem Ar-Ge faaliyetlerimizi sürdürüyor hem de Technopc ’ye özel tasarımlar çıkarıp patentini alıyoruz.

Bu sayede öncelikle Türkiye’de, genelde tüm dünyada, kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu özel donanımları yerli olarak geliştirip, milli çözümler serisi haline getiriyoruz. Son yıllarda kamu tarafından yapılan en büyük projelerden biri olan İstanbul 3. havalimanı projesinde de bu geliştirmiş olduğumuz çözümler kullanıldı. Bu projede, All in One, Mini PC, Kiosk PC, Smart Pasaport gibi çözümler yer almaktadır.

Biz kamunun ihtiyaç duyduğu ürünlerde doğru maliyetin yanı sıra, kalite, yüksek performans, sağlamlık, uzun süreli çalışma ve ergonomik tasarımlar ile birlikte dünya standartlarına uygun, sertifikalı çözümler geliştirmeye devam edeceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>