Techinside Google News
Techinside Google News

Tedarik zinciri zorluklarını bulut ortadan kaldıracak

Loftware tarafından yayınlanan yıllık bir rapora göre, şirketlerin yüzde 71’i bulut veya hibrit çözümün önümüzdeki üç yıl içinde etiketleme için tercih ettikleri dağıtım yöntemi olacağına inanıyor.
- Advertisement -

Kurumsal Etiketleme ve Yönetim çözümlerinde uzmanlaşmış küresel yazılım şirketi Loftware tarafından yayınlanan yıllık bir rapora göre, şirketlerin yüzde 71’i bulut veya hibrit çözümün önümüzdeki üç yıl içinde etiketleme için tercih ettikleri dağıtım yöntemi olacağına inanıyor.

55 ülkedeki sektörlerden yaklaşık 500 profesyonelin içgörülerinden yararlanan küresel anket, bulut teknolojisine yönelik tutumlarda bir değişiklik olduğunu tespit etti. Operasyonları devam eden tedarik zinciri kesintilerinden, ürün eksikliklerinden, maliyet baskılarından, süreç verimsizliklerinden ve manuel hatalardan izole etme ihtiyacından hareketle Loftware’in 10. yıllık raporu, işletmelerin yüzde 50’sinin zaten önemli iş uygulamalarını bulutta kullandığını ortaya koydu. Bu, bir yıl önce kurumsal uygulamalar için önce bulut stratejilerini benimseyen şirketlerin yüzde 40’ından biraz daha azıyla karşılaştırılabilir.

Loftware’de pazarlama ve ürün yönetiminden sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı Josh Roffman: “Müşterilerimizden ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçlü geri bildirimlerin de kanıtladığı gibi, bulut benimsemenin etkili dijital dönüşüm programlarının temel taşı olduğu kanıtlanıyor. Sunulan birçok avantaj arasında bulut, hızlı dağıtım süreleri, daha düşük ön maliyetler, kolay erişim, ölçeklendirme yeteneği ve otomatik güncellemeler sağlar. Her ölçekten şirket kârlılığı artırmaya, büyümeyi sürdürmeye ve operasyonları kolaylaştırmaya çalışırken, artan sayıda ileri görüşlü kuruluşun etiketleme dahil görev açısından kritik iş süreçleri için bulutu benimsediğini görmeyi bekliyoruz” dedi.

Teknoloji analisti firması Gartner, bu görüşü destekliyor ve işletmelerin yüzde 50’den fazlasının 2027 yılına kadar iş girişimlerini hızlandırmak için endüstri bulut platformlarını kullanacağına inanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir