Bu banka kartı sadece bir defa kullanılabiliyor!

0

Sanal banka kartı şöyle dursun, doksanlı yıllarda bir bankadan kart çıkarmak bile zorlu ve zahmetli bir süreçti. Bankayı bu kartı bir insan evladının, para yatırıp çekmek için kullanacağına ikna etmek deveye hendek atlatmaktan zordu. Takvimleri bugüne çektiğimizde ise banka şubesine gitmeyi bırakın, evinizden çıkmaya ihtiyaç bırakmayacak şekilde size hesap açan, kart gönderen bankalar var.

Şimdi bu teknolojilere bir de tek kullanımlık banka kartları eklendi. Eski American Express CPO’su ve Başkan Obama’nın eski özel kalem müdür yardımcısının desteğiyle 1,2 milyon dolarlık yatırım alan ABD merkezli fintech girişimi Privacy.com, sanal banka kartlarına tek seferlik kullanım özelliği getirdi.

Türkiye’de de pek çok banka tüm bilgileri güncellenebilen sanal kartlar sayesinde fiziksel kartınızın yanlış ellere geçmesinden etkilenmeyecek hesaplar oluşturabiliyor. Ne var ki günümüzde en gizli banka bilgileri dahil her şey hack saldırılarına açık. Bu nedenle tek seferlik sanal kartlar oldukça mantıklı görünüyor. Üstelik Privacy.com ile bu kartı bir iOS ya da Android telefon ile kolaylıkla oluşturabiliyorsunuz.

Tek seferlik sanal banka kartı ile üst seviye güvenlik

Böylelikle ticaret yaptığınız işyeri bile saldırıya uğrasa, aynı kartın bir daha geçerliliği olmayacağı için saldırganlar eli boş dönmek durumunda kalacaklar. Visa ile çalışan tüm işyerlerinde kullanılabilen uygulamayı indirip, kayıt yaptırdıktan sonra online bir banka hesabına bağlamak yeterli oluyor. Karta herhangi bir miktarda ön yükleme yapmanız gerekmiyor ve iki adımlı doğrulama ile güvenliği en üst düzeyde sağlamak mümkün oluyor.

Kredi kartı bilgi sızıntılarının endişe verici seviyede olduğunu belirten Privacy Kurucusu ve CEO’su Bo Jiang, “Dolandırıcılık ve kimlik sahtekarlığı gibi risklere karşı kullanıcılarımızı tek seferlik sanal banka kartı ile koruyoruz. Uygulamamızı kullanmak oldukça kolay. Böylelikle insanlara kendi kişisel ve finansal bilgilerini en güvenli şekilde koruma imkanı sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>