Techinside Google News
Techinside Google News

Tek satır kod yazmadan uygulama geliştirmek mümkün mü?

Microsoft, yeni yayınladığı bir araçla, tek satır kodlama bilgisi gerekmeden Windows 10 için uygulama yazmayı mümkün hale getirdi.
- Advertisement -

windows appUygulamalar, artık yazılım pazarının en önemli katmanı haline dönüştü. Microsoft da Windows 10’u zengin uygulamalarla donatmak için şimdi kritik bir adım attı. Microsoft’un yayınladığı yeni uygulama geliştirme aracı sayesinde artık tek satır kodlama bilgisine sahip olmayan geliştiriciler de, tarayıcı üzerinde işlem yapıyormuş gibi rahatlıkla Windows 10 uygulamalarını geliştirip yayınlayabilecekler.

Windows App Studio’ya gelen güncelleme sayesinde mümkün olan yeni uygulama geliştirme araçları, son derece gelişmiş, etkileyici uygulamalar geliştirmeyi mümkün kılmıyor ancak çok sayıda kullanıcının, basit araçlar ve yöntemler sayesinde, kullanışlı, amaca hizmet eden, pratik uygulamalar geliştirmesini sağlıyor. Temel şablonlar üzerine oturan uygulamalarda geliştiriciler bu şablonlardaki değerleri ve görsel öğeleri değiştirerek kendilerine özel uygulamaları hayata geçirebiliyor.

Dileyen kullanıcılar bu şablonlara çok basit HTML müdahalesi ile daha da özelleştirilebilen uygulamalar yaratabiliyorlar. Microsoft’un bu hamlesi ile özellikle kişisel bloglar için mobil güncelleme uygulamaları, KOBİ’ler için müşterileriyle iletişimi sıcak tutabilecek basit uygulamalar gibi seçenekler artık çok kolayca hayata geçebilecek.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

4 YORUMLAR

  1. Dogru fakat dizaynda müdahale isteyince veya birseyi degistirmek isteyince yüz takla atmaniz gerekiyor. Boyle kod yazmadan, arka planda ne olup bittigini bilmeden yapilan seyler genelde tutmuyor ve yukardaki arkadasin da dedigi gibi cok amatorce oluyor. En iyisi ve en guvenlisi kod yazmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir