Tek satır kod yazmadan uygulama geliştirmek mümkün mü?

4

windows appUygulamalar, artık yazılım pazarının en önemli katmanı haline dönüştü. Microsoft da Windows 10’u zengin uygulamalarla donatmak için şimdi kritik bir adım attı. Microsoft’un yayınladığı yeni uygulama geliştirme aracı sayesinde artık tek satır kodlama bilgisine sahip olmayan geliştiriciler de, tarayıcı üzerinde işlem yapıyormuş gibi rahatlıkla Windows 10 uygulamalarını geliştirip yayınlayabilecekler.

Windows App Studio’ya gelen güncelleme sayesinde mümkün olan yeni uygulama geliştirme araçları, son derece gelişmiş, etkileyici uygulamalar geliştirmeyi mümkün kılmıyor ancak çok sayıda kullanıcının, basit araçlar ve yöntemler sayesinde, kullanışlı, amaca hizmet eden, pratik uygulamalar geliştirmesini sağlıyor. Temel şablonlar üzerine oturan uygulamalarda geliştiriciler bu şablonlardaki değerleri ve görsel öğeleri değiştirerek kendilerine özel uygulamaları hayata geçirebiliyor.

Dileyen kullanıcılar bu şablonlara çok basit HTML müdahalesi ile daha da özelleştirilebilen uygulamalar yaratabiliyorlar. Microsoft’un bu hamlesi ile özellikle kişisel bloglar için mobil güncelleme uygulamaları, KOBİ’ler için müşterileriyle iletişimi sıcak tutabilecek basit uygulamalar gibi seçenekler artık çok kolayca hayata geçebilecek.

 

Yorumlar

  1. Microsoft daha önce de böyle araçlar çıkardı. Hatta Android için bile vardı… puzzle gibi bir şeydi. Olmuyor, çok amatör çalışmalar ortaya çıkıyor. Paşa paşa yazacaksın kodu.

  2. keşke siz de 2 satır kod yazıp türkçe karakter sorununu çözseniz

  3. Dogru fakat dizaynda müdahale isteyince veya birseyi degistirmek isteyince yüz takla atmaniz gerekiyor. Boyle kod yazmadan, arka planda ne olup bittigini bilmeden yapilan seyler genelde tutmuyor ve yukardaki arkadasin da dedigi gibi cok amatorce oluyor. En iyisi ve en guvenlisi kod yazmak.

  4. gEÇİN BU İŞLERİ ARKADAŞ… BEN YAZILIMCIYIM 10 YILDIRDIR BU SEKTÖRDEYİM. YOK ÖYLE TEK SATIR KOD YAZMADAN FALAN FİLAN…. HABERİ BİLE YAPILMAMASI LAZIM

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>