Teknoloji, çalışan kesim için evrildi

0

Cep telefonları ve internet geçtiğimiz yıllarda iş dünyasında gücünü muazzam seviyeye ulaştırdı ve dünya çapındaki şirketler teknolojinin gücünü fark etti. Dijital teknoloji sayesinde artık sadece iş merkezleri değil, uzaktan erişim sayesinde hem işverenler hem de çalışanlar farklı lokasyonlardan işini görür hale geldi.

Pew Researh’ün online gerçekleştirdiği ankete göre yetişkin internet kullanıcıları, dijital teknoloji sayesinde iş hayatlarını baştan şekillendirmiş. Bunlar hem yarı hem de tam zamanlı çalışanları kapsamakta. Geçtiğimiz yılın sonlarından gelen veriler ise teknoloji firmaları, serbest piyasa şirketleri ve her tür yapının internet ve akıllı telefonların kontrolü altına girmiş olduğu gözlenmişti.

Sosyal medya çalışanlar açısından “işleri” için çok gerekli görülmezken, akıllı telefonlar her şeyin merkezine oturmuş. Öte yandan en önemli veriler dahi e-posta’lar üzerinden paylaşılır hale gelmiş, önceki neslin yaşadığı bilgi hırsızlıkları, spam postalar gibi sorunlar arka planda kalmış.

Araştırmaya katılanların yüzde sadece yüzde 7‘si internetin iş hayatı performansını düşürdüğünü söylerken, yüzde 46‘sı ise aksi yönde görüş bildirmiş.

İşverenler de artık dijital dünyanın nimetlerini kabullenirken, çalışanlar da dahil olmak üzere iş hayatına ait her bir birey, internetin performanslarını yükselttikleri kanaatinde.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>