Teknoloji çalışanları işlerini değiştirmeye hazırlanıyor

0

Teknoloji çalışanları

Teknoloji iş arama platformu Hired’in Navigating an Uncertain Hiring Market raporuna göre, teknoloji çalışanları iş değiştirmeye hazırlanıyor.

Ücret artışlarına direnen veya teknoloji çalışanları için uzaktan çalışmayı sonlandıran işverenler, teknik personelin iş aramaya başlamasını bekleyebilir. Ankete katılan çalışanların yarısından fazlası (yüzde 57,1) önümüzdeki altı ay içinde yeni bir iş aramayı planlıyor. Ayrıca katılımcıların yüzde 22,2’si bu konuda kararsız olmakla birlikte iş değişikliğine pozitif fakıyor. Bunun bir nedeni, bazılarının durumun değişmek üzere olduğundan korkmasına rağmen, işçilerin iş piyasasında hala hemen hemen üstün durumda olmaları olabilir.

Bunun da ötesinde katılımcıların yüzde 67’si işverenleri önümüzdeki altı ay içinde bir maaş artışı talebini geri çevirmesi halinde başka iş aramaya başlayacaklarını bildiriyor. Görünen bir işten ayrılma istekliliği, teknoloji sektörü çalışanlarının ABD teknoloji firmalarındaki son işten çıkarmalarla fazla ilgilenmediğini gösteriyor. Crunchbase’in işten çıkarma takipçisine göre, 9 Ağustos itibariyle, ABD teknoloji firmaları 2022’nin başından bu yana 41.000 işçiyi işten çıkardı. Bu çok büyük bir sayı olsa da, 2022’de ABD teknoloji sektöründeki istihdam artışından daha küçük. BT endüstrisi birliği CompTIA, Eylül ayında ABD teknoloji endüstrisi istihdamının 2022’de 175.700 iş arttığını bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>