Teknoloji çalışanları tükenmişlik krizine giriyor

0

Teknoloji çalışanları tükenmişlik

Kronik işyeri stresi ve tükenmesi BT çalışanlarını zorlarken, teknoloji endüstrisi ‘tükenmişlik krizi’ ile karşı karşıya kaldı.

Ruh sağlığı platformu Yerbo tarafından 33 bölgede 36 bin 200’den fazla BT uzmanı üzerinde yapılan bir araştırma, her beş çalışandan ikisinin, daha uzun çalışma saatleri, daha zorlu iş yükleri ve iş-yaşam dengesindeki çatışmalar nedeniyle yüksek tükenmişlik riski altında olduğunu buldu.

Benzer şekilde, yüksek düzeyde tükenmişlik yaşayan BT çalışanlarının yüzde 42’si önümüzdeki altı ay içinde şirketlerinden ayrılmayı düşünürken, BT uzmanlarının yüzde 62’si “fiziksel ve duygusal olarak tükenmiş” olduklarını bildiriyor.

Araştırmacılar, bulguların motivasyon kaybı ve işe bağlılık, yüksek personel devir hızı, devamsızlık ve şirketin itibarının zedelenmesi de dahil olmak üzere “işçiler ve çalışanlar için kötü sonuçlarla teknoloji sektöründe bir tükenmişlik krizine işaret ettiğini” söyledi. kuruluşlar siber saldırılara karşı daha savunmasızdır.

Yerbo’nun Teknolojide Tükenmişlik Durumu raporuna göre, genel olarak, dört teknoloji çalışanından biri kısa vadede işyerinden ayrılmak istiyor. Araştırmacılar, “Küresel teknoloji çılgınlığını beslemek için zamana karşı çalışmanın baskısı, çalışanları genellikle geç saatlere kadar çalışmaya, kişisel yaşam için çok az zaman ayırmaya ve iş-yaşam çatışmaları yaratmaya zorluyor” dedi.

Bu zaman baskısı aynı zamanda işçileri “işi halletmek için kısa vadeli düzeltmelere” ya da “karşıt kalıplara” başvurmaya zorlar ve bu da daha sonra daha büyük sorunlara ve daha sonra ek işlere yol açıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>