Teknoloji CEO’ları Senatoda ifadeye çağrıldı

0

ABD’de, teknoloji şirketlerinin tekel oluşturup oluşturmadığını inceleye Senato komisyonu, Apple, Alphabet, Amazon ve Facebook’u CEO’larını ifadeye davet etti.

Davete katılmak zorunlu değil ama gelmezseniz mahkeme zoruyla getirileceksiniz

Zorunlu olmaya davete katılmak isteyen CEO’ların ifadeleri Temmuz ayında alınacak. Daha önce Facebook’u CEO’su Zuckerberg’ün, sahte haberler konusundaki senato sorgusu canlı yayınlamış ve Zuckerberg’ün neredeyse azar işiten hali büyük dikkat çekmişti.

Öte yandan Senato komisyonunun bu ifadeye çağırmayı bir “davet” olarak nitelemesine rağmen, CEO’ları gönüllü olarak davete katılmaması halinde, mahkeme emriyle ve zorla getirtilecekleri de vurgulanıyor. Dolayısıyla, ünlü CEO’ları davete icap etmekten başka çareleri bulunmuyor. 

Öyle anlaşılıyor ki, Temmuz ayıda, dev CEO’ların senatörler tarafından azarlandığı yeni canlı yayınlar izleyebileceğiz.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>