Teknoloji devleri oyun stüdyosu satın alıyor

0

Teknoloji devleri oyun stüdyosu

Oyun sektöründe yaşanan ekonomik büyüme, teknoloji şirketlerini de harekete geçirdi. Teknoloji devleri oyun stüdyosu satın almak istiyor.

Teknoloji devleri oyun stüdyosu satın almak istiyor

Oyun sektöründeki ekonomik boyut, teknoloji dünyasının ilgi odağı haline gelmiş durumda. Teknoloji şirketleri, oyun şirketleri satın alarak büyümeye çalışıyor.

2020 yılında Microsoft, Zenimax’ı satın almıştı ve sektörde büyük bir etki yaratmıştı. Brad Sams, bu konuda bazı söylentiler paylaştı. Brad Sams’e göre özellikle Amazon, Google ve Microsoft büyük çaplı oyun stüdyolarını satın almak istiyor.

Microsoft daha önce de oyun sektörüne yönelik yaptığı satın almalarla dikkat çekiyordu. Şu anda sektörde Facebook, Sony ve Electronic Arts gibi şirketlerin de isimleri geçiyor. Oyun stüdyolarının en büyükleri arasında yer alan Bethesda’nın Amazon, Google ve Microsoft’un odağında olduğu vurgulanıyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde oyun sektörü için çok büyük bir satın almayla karşılaşabiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>